Basın Haberler

31 May 35 yıl çekti tek seansta kurtuldu

35 yıl çekti tek seansta kurtuldu

Her iki gözündeki sağlık sorunları nedeniyle sıkıntı çeken Şerife Taşkıran'ın (77) sol gözünde 35 yıldır, sağ gözünde 9 yıldır sorun olduğu belirlendi.

Gözleri kapandığı için görmekte sıkıntı çeken, göz içinde kanama, yapışıklık, katarakt ve göz tansiyonu gibi sorunlar bulunan Taşkıran, ameliyata alındı.

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Abdullah Özkırış, hastalarına tek seansta yaptıkları 4 ameliyatile yapışıklık, göz tansiyonu, katarakt ve kanama sorunlarını giderdiklerini belirtti.

Ameliyatların başarılı şekilde tamamlandığını ifade eden Özkırış, şu bilgileri verdi:
“Hastamızın sağ göz bebeğinde yapışıklık ve göz arkasında kanama vardı. Sol gözünde yapışıklık, kahverengi katarakt ve göz arkasında kanama tespit ettik. Her iki gözüne yaptığımız operasyon sırasında tek bir seansta her iki gözdeki dört ayrı soruna müdahale etmiş olduk. Her iki gözdeki yapışıklıkları açtık. Sol göze lazerle katarakt ameliyatı yaptık. Her iki gözde göz arkası ameliyatlarını gerçekleştirdik. Göz içindeki mevcut kanamaları vitrektomi ameliyatları ile temizledik. Operasyon her iki göz için de yaklaşık bir saatsürdü. Aynı gün evine giden hastamız, artık sağlıklı bir şekilde görüyor ve yaşamını yardımsız sürdürebiliyor.”

Gözlerindeki sorunlardan kurtularak sağlığına kavuşan Şerife Taşkıran da, 35 yıldır gözlerinden sıkıntı çektiğini belirterek,hastane yetkililerine ve doktoruna teşekkür etti. 

Okuma : 6377